Dla Rodzica

Dziecko aby wejść na wydarzenia potrzebuje wypełnionej zgody rodzica. Można znaleźć ją poniżej.

Konwenty mangi i anime są wydarzeniami, w których zawsze uczestniczy dużo dzieci i młodzieży. Chcąc rozwiać wszelkie wątpliwości na temat tego typu formy spędzania wolnego czasu, przedstawiamy tutaj Państwu garść informacji o przebiegu i charakterze Tsukimi.

BEZPIECZEŃSTWO UCZESTNIKÓW

Bezpieczeństwo uczestników jest dla nas największym priorytetem. Teren konwentu będzie zabezpieczany przez nasz przeszkolony patrol, który od razu udzieli pomocy wszystkim, którzy będą jej potrzebować. Na miejscu działać będzie również profesjonalny zespół medyczny. Wszyscy członkowie naszego zespołu wiedzą, jak zachować się w sytuacjach zagrażających uczestnikom oraz jak postępować w nagłych wypadkach. Dbamy również o ścisłe przestrzeganie regulaminu. Każda niepokojąca sytuacja jest poważnie traktowana przez organizatorów, którzy od razu interweniują po otrzymaniu takiego zgłoszenia. Ważne miejsca, takie jak Informacja czy Punkt medyczny będą jasno oznaczone, tak aby znalezienie ich nie sprawiło nikomu żadnego problemu. Podczas konwentu panuje też bezwzględny zakaz spożywania alkoholu i innych środków odurzających.

ATRAKCJE NA KONWENCIE

Tsukimi jest miejscem, gdzie młodzież może spędzić czas w ekscytujący i rozwijający sposób. Jest to świetna okazja do pogłębiania swoich zainteresowań takich jak japońskie animacje, popkultura, komiksy, gry, a także historia, kultura, język Japonii i innych krajów Dalekiego Wschodu. Nasi prelegenci w ciekawy sposób przybliżają wyżej wymienione tematy. Ponadto podczas imprezy będzie można posłuchać koncertów, zobaczyć wiele interesujących pokazów (np. konkursu cosplay, w którym uczestnicy przebierają się we własnoręcznie zrobione kostiumy), wziąć udział w najróżniejszych konkursach, czy spędzić czas przy grach i zabawach integracyjnych. Są to doskonałe warunki do poznania rówieśników z podobnym hobby. Konwenty otwierają wiele możliwości zawarcia nowych znajomości, ponieważ ludzie tutaj są otwarci i przyjaźni.

OBECNOŚĆ RODZICÓW I STARSZYCH UCZESTNIKÓW

Jeśli mają Państwo obawy czy pozwolić dziecku na samotne uczestniczenie w imprezie, zapraszamy do wspólnego pojawienia się na Tsukimi. Wszyscy rodzice są mile widziani podczas naszego wydarzenia. Mimo, że głównym odbiorcą konwentów jest młodzież, nie brakuje u nas miejsca dla dorosłych uczestników. Przygotowaliśmy m.in. punkty programu poświęcone starszemu odbiorcy. Z pewnością znajdą Państwo aktywności, podczas których dobrze będą się bawić nie tylko Państwa dzieci, ale też Państwo osobiście.

ZGODA NA UCZESTNICTWO W FESTIWALU

Osoby nieletnie, aby mogły zostać wpuszczone na teren konwentu muszą okazać podpisaną pisemną zgodę rodzica lub prawnego opiekuna. Można znaleźć ją poniżej.

CO JESZCZE WARTO WIEDZIEĆ?

Zachęcamy do zapoznania się z działem FAQ gdzie znajdą Państwo odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz do zajrzenia do działu „Mój pierwszy konwent”, gdzie zamieściliśmy przydatne informacje dla osób zaczynających przygodę z tego typu wydarzeniami.

Zgoda Rodzica.pdf