O Wydarzeniu

Konwent Tsukimi to pierwsza edycja imprezy promującej japońską kulturę i popkulturę, ale też fantastykę, gry planszowe i komputerowe, której organizatorem jest Stowarzyszenie Żabenka. Jest to jedna z dwóch flagowych imprez naszego stowarzyszenia, obok konwentu Moricon odbywającego się w Białymstoku. Naszym celem jest przyciągnięcie entuzjastów Japonii, anime, mangi i innych dzieł kultury Kraju Kwitnącej Wiśni. Na Tsukimi czekają na Was niezliczone atrakcje. Nasi prelegenci z chęcią podzielą się swoją wiedzą i pasjami, zapraszamy więc do wzięcia udziału w ich panelach.

Jeśli lubicie rywalizację lub chcecie się sprawdzić, to specjalnie na Was będą przygotowane konkursy z nagrodami. W programie znajdą się też najróżniejsze pokazy, warsztaty, koncerty oraz pokaz strojów, czyli cosplay. Na fanów gier elektronicznych będą czekać najróżniejsze konsole i automaty z grami tanecznymi, rytmicznymi oraz bijatykami. Uczestnicy wolący gry bez prądu, będą mogli zadowolić się stosami planszówek oraz tradycyjnymi grami japońskimi jak mahjong. Esencją tego typu wydarzeń są ludzie, dlatego na Tsukimi otrzymacie szansę spotkania mnóstwa osób o podobnych zainteresowaniach, z którymi będziecie mogli wspólnie się bawić.

Dajemy z siebie jak najwięcej, aby wszyscy fani kultury i popkultury Dalekiego Wschodu znaleźli coś interesującego na Tsukimi.